سخت‌افزار امن‌کننده دفاتر

سامانه سبلان مدیریت کاربران و سازمان را بر عهده می­ گیرید و امنیت اطلاعات و ارتباطات را برقرار می­ سازد. سامانه سبلان به جز سخت ­افزار، یک سامانه کاملا بومی و مستقل از نوع سیستم عامل است. این سامانه به منظور برقرار امنیت و همچنین مدیریت کاربران در شبکه داخلی یک سازمان طراحی شده است. این سامانه قادر است ارتباط بین بخش ­های مختلف یک سازمان را، که در مناطق جغرافیایی مختلف قرار گرفته ­اند، به صورت امن برقرار نماید. به عبارت دیگر، با استفاده از این سامانه یک کانال ارتباطی امن بین موجودیت ­های بخش ­های مختلف برقرار می­ سازد. این کانال ارتباطی امن از نفوذ افراد غیرمجاز به شبکه داخلی و نیز شنود ارتباطات کاربرانی که از خارج از شبکه داخلی با آن ارتباط برقرار کرده­اند، جلوگیری می­ نماید. همچنین، این سامانه امکان مدیریت و گروه ­بندی کاربران را فراهم می ­سازد. مدیر شبکه به کمک این سامانه می­تواند کاربران را در گروه ­های مختلف دسته ­بندی نماید، سپس برای هر گروه از کاربران سیاست ­های جداگانه امنیتی و ارتباطی تدوین نماید.

یکی از ماموریت های این سامانه برقراری ارتباط امن بين كامپيوترها در دفاتر نمايندگي يك سازمان و سرورهاي ساختمان مركزي (دورکاری) است. بسیاری از سازمان ها و شرکت ­ها دفاتری بیرون از سازمان خود دارند که توسط شبکه عمومی به سرورهای ساختمان مرکزی متصل هستند. امن سازی ارتباطات این دفاتر با سرورهای مرکزی، تخصص سامانه سبلان است. سخت افزار امن کننده دفاتر (gclient) یکی از اجزاء سامانه سبلان است که ارتباط یک دفتر با سازمان مرکزی را امن می­نماید.

به کمک سخت افزار امن کننده‌ی دفاتر سامانه سبلان می توان یک ارتباط امن بین دفاتر و شعب راه دور با دفاتر مرکزی برقرار کرد. به این ترتیب همه کاربران حاضر در یک شعبه می‌توانند بدون نیاز به نصب نرم افزار خاصی از طریق این سخت افزار به شبکه داخلی یا شعبه مرکزی وصل شوند.