پرش به محتوا

سبلان

امروزه، با رشد و توسعه سیستم ­ها و شبکه­ های کامپیوتری، تقریبا تمامی سازمان ­ها برای پردازش و نگهداری اطلاعات و برقراری ارتباطات خود به این فناوری­ ها وابسته هستند. هم چنین، استفاده از فناوری­ های دیجیتال امکان برقراری ارتباطات از راه دور را نیز برای سازمان ­ها فراهم آورده است. بهره­ مندی از سیستم­ ها و شبکه ­های کامپیوتری، همانند سایر تکنولوژی ­ها نیازمند تدوین سیاست­ ها و روال کنترلی و امنیتی است. لازم است شیوه ­ی دسترسی کاربران به اطلاعات و حدود برقراری ارتباطات آن ­ها تعیین گردد. هم چنین، روال­ های امنیتی برای حفاظت شبکه داخلی و اطلاعات باید اعمال شود. سامانه سبلان یک راهکار امن سازی شبکه است که سرویس­ های امن سازی و مدیریت شبکه و کاربران را به صورت شفاف در اختیار مدیران شبکه قرار می ­دهد.

سامانه سبلان مدیریت کاربران و سازمان را بر عهده می ­گیرید و امنیت اطلاعات و ارتباطات را برقرار می ­سازد. سامانه سبلان به جز سخت ­افزار، یک سامانه کاملا بومی و مستقل از نوع سیستم عامل است. این سامانه به منظور برقرار امنیت و هم چنین مدیریت کاربران در شبکه داخلی یک سازمان طراحی شده است. این سامانه قادر است ارتباط بین بخش ­های مختلف یک سازمان را، که در مناطق جغرافیایی مختلف قرار گرفته­ اند، به صورت امن برقرار نماید. به عبارت دیگر، با استفاده از این سامانه یک کانال ارتباطی امن بین موجودیت ­ها بخش­ های مختلف برقرار می­ سازد. این کانال ارتباطی امن از نفوذ افراد غیرمجاز به شبکه داخلی و نیز شنود ارتباطات کاربرانی که از خارج از شبکه داخلی با آن ارتباط برقرار کرده ­اند، جلوگیری می­ نماید. هم چنین، این سامانه امکان مدیریت و گروه ­بندی کاربران را فراهم می­ سازد. مدیر شبکه به کمک این سامانه می ­تواند کاربران را در گروه ­های مختلف دسته­ بندی نماید، سپس برای هر گروه از کاربران سیاست­ های جداگانه امنیتی و ارتباطی تدوین نماید.

سامانه سبلان برای اجرای ماموریت های محوله دارای اجزایی است که این اجزاء به شرح زیر است:

 1. سرور اصلی (Sabalan Server)
 2. نرم افزار مدیریت سامانه (e_manager)
 3. نرم افزار کاربر (e_client)
 4. نرم افزار کاربر همراه (e_phone)
 5. سخت افزار امن کننده همراه
 6. سخت افزار امن کننده دفاتر (g_clinet)
  1. سرورهایی که حالتی مابین نرم افزار کاربر و سرور اصلی هستند
 7. نرم افزار مدیریت توکن
 8. توکن­های احراز هویت شامل
  1. توکن سرور
  2. توکن کاربر
  3. توکن مدیر
  4. توکن gateway

لازم به ذکر است که سامانه سبلان در سمت کاربر خود می تواند انواعی از توکن ­های سخت افزاری را پشتیبانی نماید که در حال حاضر شامل توکن امنیتی کیا (محصولی از شرکت پیام پرداز) و توکن امنیتی ارس (محصولی از شرکت پانا) می­باشد. هم چنین این سامانه می ­تواند در سمت کاربر بدون توکن و فقط با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور استفاده شود. این امکان در صورتی فراهم است که مدیر سامانه اجازه چنین کاری را به کاربر داده باشد.

 

راهکار جامع دور کاری

جدیدترین پروژه تکمیل شده توسط تیم برنامه نویسی شرکت ایده پزوهان اسپادانا موثرترین روش برای سازمان های کوچک تا بزرگ

راهکار جامع دور کاری

امن ترین راه برای آوردن دفتر کار شما به خانه تان به زودی خبر های خوشی نسبت به ارائه سرویس های جدید بر این بستر خواهید شنید ....
کلیک کنید

FORG

سیستم جامع مدیریت کاربران تلفن همراه سازمانی با ارائه بیشترین خدمات بر بستری امن و پایدار

FORG

بهترین بستر سازماندهی و کنترل کاربران شبکه های تلفن همراه یک سازمان
کلیک کنید

EEPAK

کنترل موبایل کودکان در دستان والدین

coming soon

جسورانه ترین پروژه برای مراقبت از فرزندان ایران در فضای مجازی

امنیت در تلفن همراه

راهکاری برای ایجاد امنیت در تلفن های همراه

امنیت در تلفن همراه

ارتباط امن بین گوشی های همراه داخل شبکه
کلیک کنید

FORG

راهکار جامع جهت کنترل تمامی گوشی های تلفن همراه

FORG

این برنامه بیشتر جهت مصارف سازمانی مد نظر است.
کلیک کنید